2017/​585

Marc Chagall, efter (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)

“Chagall”. Usign. Litografisk pakat i farver. Lysmål 64×52.

Papiret er let gulnet, nogle misfarvninger. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 21. april 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK