2017/585
Marc Chagall, efter (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Chagall”. Usign. Litografisk pakat i farver. Lysmål 64×52.
Papiret er let gulnet, nogle misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 21. april 2020
Vurdering
Hammerslag