2032/45
Stort rundt fad af sterlingsølv ligeknækket med rebbort. Mestermærke Chr. Rasmussen. Vægt 1.895 g. Diam. 45 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud