2032/​45

Stort rundt fad af sterlingsølv ligeknækket med rebbort. Mestermærke Chr. Rasmussen. Vægt 1.895 g. Diam. 45 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

8.000 kr.

20 bud

8.000 kr.
(Autobud) 7.500 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.
(Autobud) 6.500 kr.
6.500 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
2.000 kr.