2044/663
Edith Sonne (f. 1910, d. 1993)
Vase af stentøj modelleret i kantet form. Dekoreret med blåsort glasur. Sign. Sonne. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl, C667. H. 13,5. Diam. ca. 15.
Almindelig brugspatina, herunder få overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud