1632/701
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)
Et par pendler af syreskåret messing. Udført hos Holm Sørensen & Co. 1960'erne. H. 22. Diam. 16. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 9. august 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|