12131/97
Manglebræt af udskåret træ, prydet med karvesnit, dateret 1760. Greb i form af en hest. L. 63. B. 13,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021
Vurdering
Hammerslag