2435/668
Ubekendt keramiker
Cirkulær skål af chamotte, delvis dekoreret med løbeglasur i brune og grønlige nuancer. Usign. 20. årh. H. 17,5. Diam. 34,5.
Almindelig brugsslitage.
Vurdering
877624 |