2446/801
Gunnar Biilmann Petersen (f. 1897, d. 1968)
To bordlamper af hhv. lilla og grønt farvet glas, plisserede skærme. H. 62. (2)
Proveniens: Schæffergården.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme med skævheder, folder, smuds og pletter. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fatning på ene lampe løs.
Vurdering
842618 (Autobud) | ||
331493 | ||
842618 | ||
331493 |