2438/​510

Charles Eames (f. 1907, d. 1978)

“Aluminium Group”. Et par hvilestole samt skammel af forkromet aluminium. Sæde og ryg betrukket med lyst skind. Udført og mærket hos Vitra. (3)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?