2434/​111

Kinesisk Kraak dybt fad af porcelæn, dekoreret i farver med blomster i felter, skælmønster på fane, spejl med hjorte i naturen. 17. årh. Diam. 40 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser. Nogle afslag på rand, nogle glasur afslag.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

22 bud

893068 (Autobud) 5.500 DKK
1077746 5.000 DKK
893068 (Autobud) 4.800 DKK
1077746 4.600 DKK
893068 (Autobud) 4.400 DKK
1077746 4.200 DKK
893068 (Autobud) 4.000 DKK
1077746 3.800 DKK
893068 (Autobud) 3.600 DKK
1077746 3.400 DKK
893068 (Autobud) 3.200 DKK
1155339 3.000 DKK
893068 (Autobud) 2.900 DKK
1155339 2.800 DKK
893068 (Autobud) 2.700 DKK
1155339 2.600 DKK
893068 (Autobud) 2.500 DKK
1155339 2.400 DKK
893068 2.300 DKK
1155339 2.200 DKK
820855 2.100 DKK
1155339 2.000 DKK