12004/150
Sam Francis (f. San Mateo, Californien 1923, d. Santa Monica 1994)
Udstillingsplakat. Foundation Maeght, 1983. Usign. Litografisk tryk i farver. Bladstørrelse 90×53.
Papiret er let gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag