2203/992
Karl Bovin (f. Frederikshavn 1907, d. Fårevejle 1985)
Græsk bjerglandskab. Sign. Karl Bovin, Hellas. Olie på lærred monteret på masonit. 47×71.
Mindre krakeleringer. Stifthuller. Overfladeridser.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
10 bud