2312/4
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Kystparti med brydende bølger og måger i flugt. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 90×126.
Proveniens: ARB auktion 241, 1969 nr. 94.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag