Foto endnu ikke klar
880/688
Paul Gadegaard (f. Frederiksberg 1920, d. København 1996)
“Siddende kvinde”, ca. 1948–50. Usign.; med titel på bagsiden. Olie på lærred. 146×113.
Dette emne handles i fuldmoms
Moderne malerier og skulpturer, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag