2040/548
Niels Erik Skovballe (f. Herlufsholm 1945)
“Hvor det kommer fra? - Ja, hva' skal man tro?”. Sign. monogram 2020. Olie på plade. 40×28.
Udstillet: I Kunstens Bjørnetjeneste, Johannes Larsen Museet, februar - maj 2020.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag