905/702
Tal R (f. Tel Aviv 1967)
“Loudnes”, 2001. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 60×90. Uindrammet.
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet direkte fra kunstneren.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag