2148/568
Et par cirkulære fade samt en skål af bronze, yderside støbt med kanneleret mønster i relief, inderside grønpatineret. Stemplet Tinos, Ægte Bronce, Made in Denmark, og Tinos, Bronce, Made in Denmark. H. 5. Diam. 15 og 29. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ene fad med slitage i dele af patinering indvendigt.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud