Kathrine Ærtebjerg (f. Sorø 1969)
“Awake and dreaming”, 2010. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 70×65.
Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København. Erhvervet her af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020