Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Vinterdag, både bliver trukket over isen, antageligt mod Helsingør med udsigt til Sankt Olai Kirke. Sign. Paul Fischer. Akvarel og pen på papir. Lysmål 16,5×22.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
10 bud