2437/66
To kinesiske Swatow fade af porcelæn, dekorerede i jernrødt og grønt med fohunde og figurer i have omkransede af symboler. Sen Ming, 17. årh. Diam. 37. (2)
Begge kraftigt restaureret, det ene desuden med kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud