2437/​66

To Swatow fade af porcelæn, dekorerede i jernrødt og grønt med fohunde og figurer i have omkransede af symboler. Sen Ming, 17. årh. Diam. 37. (2)

Begge kraftigt restaureret, det ene desuden med kanthak.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?