2437/63
Tre indiske figurer af patineret bronze i form af Krishna og Radha samt Krishna spillende på (manglende) fløjte, på firkantede baser. 19.-20. årh. H. 21–22 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering