12141/54
Jens Peter Lund (f. 1821, d. 1871)
Studie af en træstub ved Farum. Sign. JP Lund Ved Farum Aug 1857. Bly på papir. Bladstørrelse 23,3×17,5. Rammemål 42,5×34.
Ramme med finérafslag i hjørnerne
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag