1404/636
Emile Gallé (f. Nancy 1846, d. sst. 1904)
To små vaser af gult, matteret glas overlagt med rødt glas udskåret med motiver i form af blomster og blade. Sign. Gallé. H. hhv. 5,5. og 12,2. (2)
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. januar 2014
Vurdering
Hammerslag
22 bud