1813/1656
Fransk prydvase af porcelæn med montering af bronze, dekoreret i polykrome farver med Napoleon Bonaparte og kejserinde Joséphine samt landskab. 19.-20. årh. H. 45.
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 29. marts 2018
Vurdering
Hammerslag