1813/​1656

Fransk prydvase af porcelæn med montering af bronze, dekoreret i polykrome farver med Napoleon Bonaparte og kejserinde Joséphine samt landskab. 19.-20. årh. H. 45.

Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 29. marts 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.850 DKK

1.850 DKK
1.800 DKK
1.750 DKK
1.700 DKK