1747/1630
12 servietringe af sølv. Udført hos E.L. Weilmann samt Hans Jensen & co. m.fl. 19.-20. årh. Vægt ca. 158 gr. Diam. 4–5. (12)
Dette emne handles i fuldmoms
Mindre buler, ridser og mærker. Hovedparten graveret. En ej stemplet. En med revne.
Varia, 23. november 2017
Vurdering
Hammerslag