1812/29
Peter Raadsig (f. København 1806, d. sst. 1882)
Italiensk bjerglandskab ved en grotte. Sign. P. R. Cervarra 1842. Olie på papir monteret på lærred. 39×55,5.
Minimal afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
Vurdering
Hammerslag