2149/8675
Armensk cigaretetui af sølv, indvendig forgyldt, dekoreret med bladværk og graveret med monogram. Armensk mestermærke, 1927–1946, lødighed 800. Vægt 160 g. H. 9,5. B. 8.
Mindre alders- og brugsslitage, inkl. enkelte ridser. Trænger til rengøring indvendig.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
35 bud