2031/1277
“Birds” diamantring og -vedhæng af 14 kt. rød- og hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt 0,60 ct. Farve Wesselton. Klarhed: VVS. Ringstr. 54. Vægt ca. 5,5 g. (2)
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 29. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud