2439/1818
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
“Colonial”. Sæt på otte armstole af kirsebærtræ, ryg udspændt med flet. Sædehynde betrukket med hhv. brunt og blåt, farvet skind. Udført hos P. Jeppesen. (8)
Proveniens: Danske BankProveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
48 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||