2005/98
Louis XVI stolpeskab af grønmalet træ, front med skuffe og to portalformede låger dekoreret med personer i landskab, herunder større låge. Ca. 1780. H. 158. B. 69. D. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag