Harald Sonesson (f. Nässjö, Småland 1942)
Rasmus Klump og vennerne tørrer af. Sign. Harald Sonesson. Original illustration fra “Rasmus Klump har besøg”, 1994. Bly, tusch og vandfarve på papir og folie monteret i passepartout. Bladstørrelse 27×26. U.r.
Minimale håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 19. august 2014
22 bud