2442/​935

Dansk møbeldesign

Et par små kommoder af teak ene kommode med ben af eg, anden kommode med ben af bejdset bøg. Front med tre skuffer og jalousidør med messinggreb. H. 62,5. B. 81. D. 36. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og finérafslag.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?