1908/132
Kommode af bemalet træ, svungen ligeknækket front med fire skuffer. Mrk. Etahn Allen. Barokform. 20. årh. H. 88. B. 82. D. 43.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud