2446/214
Empire kaffekande af sølv, oval form, mester Hans Jacob Møller, København 1819. H. 19 cm. Derudover Louis XVI sennepskande H. 13 cm, to strøbøsser, udfyldte, og et par saltkar af sølv, utydeligt stemplede. Danmark, 19. årh. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Sennepskande med graveret monogram.
Vurdering
Hammerslag
13 bud