2044/835
Dansk design
To lågæsker af palisander og to af bejdset eg med indlæg af sølv. Udført hos Andersen & Søhoel, F. Hingelberg m.fl. 1960erne. H. 4. L. 14,5–22. B. 7–10. (4)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag