2044/​835

Dansk design

To lågæsker af palisander og to af bejdset eg med indlæg af sølv. Udført hos Andersen & Søhoel, F. Hingelberg m.fl. 1960erne. H. 4. L. 14,5–22. B. 7–10. (4)

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

2.200 kr.

2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.