2448/828
Søren Nissen (f. 1944)
Ebbe Gehl (f. 1942, d. 2023)
Cirkulært udtræksbord af eg med én tillægsplade. Udført og mærket hos Ry Møbler. 1970–80'erne. H. 70. Diam. 120. L. 170. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder overflade ridser. Tillægsplade med skjolder. Finéren har løftet sig lidt.
Vurdering