2002/805
Dansk design
Par bordlamper af grålakeret metal, flex arme af patineret messing, top og base af teak. Antageligt udført hos Lyfa. 1950–60'erne. H. 38. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 7. januar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||