1722/​1543

Frugtbarhedsfigur af udskåret fedtsten. Grønland. 20. årh.s begyndelse. H. 12 cm.

Hjembragt fra Grønland i 1922. Bruun Rasmussen Auctioneers 1118/1697

Mindre afslag.

Varia, 1. juni 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK