1722/1543
Frugtbarhedsfigur af udskåret fedtsten. Grønland. 20. årh.s begyndelse. H. 12 cm.
Hjembragt fra Grønland i 1922. Bruun Rasmussen Auctioneers 1118/1697
Mindre afslag.
Varia, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag