2144/610
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Figurer ved vandet. Sign. Jens Søndergaard 52. Litografi i farver. Lysmål 38×54.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag