2045/630
Lars Bo (f. Kolding 1924, d. Paris 1999)
Komposition med krager og pige. Sign. Lars Bo, 616/1950. Litografi i farver. Lysmål 50×65.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud