2041/503
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Landskab. Sign. Olaf Rude 25. Olie på lærred. 40×56.
Original stand.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag