877/830
Wiliam Skotte Olsen (f. København 1945, d. sst. 2005)
“Langfredag - Vejen til Jerusalem”. Sign. WSO. Olie på lærred. 65×87.
Udstillet: “Kunst i Randers-eje”, Randers Kunstmuseum, 2014.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag