899/744
Gustaviansk kommode af nøddetræ, elmetræ og frugt træ, front med tre skuffer flankeret af afskårne hjørner, beslag af bronze. Sverige, c. 1780. H. 77. B. 96. D. 54.
Enkelte ridser og mærker. Restaureret. Nøgle medfølger.
Møbler, tæpper, sølv, porcelæn og glas, 4. december 2020
Vurdering
Hammerslag