12050/64
Alexander Nay (, 20. årh. )
St. Thomas. Parti af Byen og Havnen. Trykbetegnet, Efter H. Hansens Daguerreotyp. lith af A. Nay. Litografi på papir. Lysmål 26×34. Rammemål 33×41.
Udgivet af Emil Bærentzen 1856. Orig. tekstbilag vedlagt.
Pletter og misfarvninger. Tekstbilag med revne.
Kunst, antikviteter & design, 10. december 2020
Vurdering
Hammerslag