12050/​64

Alexander Nay (, 20. årh. )

St. Thomas. Parti af Byen og Havnen. Trykbetegnet, Efter H. Hansens Daguerreotyp. lith af A. Nay. Litografi på papir. Lysmål 26×34. Rammemål 33×41.

Udgivet af Emil Bærentzen 1856. Orig. tekstbilag vedlagt.

Pletter og misfarvninger. Tekstbilag med revne.

Kunst, antikviteter & design, 10. december 2020

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK