1336/220
Justérbar skrivepult af mahogni, øverst sammenklappelig skriveplade med sort skind herunder rum, sider med lysestager. 19. årh. H. 85/119. B. 68. D. 45.
Mindre finérreparationer. Enkelte ridser og mærker. Blækhuse mangler.
Ældre malerier og møbler, 2. september 2013
Vurdering
Hammerslag
41 bud