2014/1191
Leicht-Mayer Lucerne
Art Deco emalje- og markasitvedhæng af delvist ciseleret sølv prydet med gul og sort emalje og markasitter samt ur. Cirka 1920.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En markasit mangler. Glas mangler. Optrækskrone mangler. Garanterer ikke for funktionalitet.
Smykker, 1. april 2020
Vurdering
Hammerslag