2014/​1191

Leicht-Mayer Lucerne

Art Deco emalje- og markasitvedhæng af delvist ciseleret sølv prydet med gul og sort emalje og markasitter samt ur. Cirka 1920.

Fremstår med alders- og brugsslitage. En markasit mangler. Glas mangler. Optrækskrone mangler. Garanterer ikke for funktionalitet.

Smykker, 1. april 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK