2003/​886
Rita Kernn-Larsen: Abstraktion. Usigneret. Betegnet på bagsiden 1–22. Olie på lærred. 50×40.

Be­skriv­el­se

Abstraktion. Usigneret. Betegnet på bagsiden 1–22. Olie på lærred. 50×40.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Kunstner

Rita Kernn-Larsen (f. Hillerød 1904, d. 1998)

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

4.200 kr.

17 bud

4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.