2415/120
To kinesiske bojaner af porcelæn, dekorerede med fugle og blomster. Den ene stemplet. 20. årh. H. 30. (2)
Den ene bojan med afslag på lågknop og kant. Overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag