11946/20
Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Komposition. Sign. Rob. Jacobsen, prøvetryk 3/4. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×56. Uindrammet.
Håndteringsmærker. Papiret er gulnet. Misfarvninger. Nogle folder.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019
Vurdering
Hammerslag